Гітарист Rolling Stones Ронні Вуд відкриває виставку своїх картини

Ронні Вуд з групи The Rolling Stones може вважатися одним з найвидатніших рок-гітаристів в історії. Але чи стануть критики так само вихваляти його художні здібності? Британська газета The Guardian опублікувала думки арт-експертів з приводу картин Вуда з виставки, яка стартувала 21 серпня в історичному англійському маєтку Ешрідж-Хаус в Хартфордширі.
На огляд публіки будуть виставлені понад 100 робіт Вуда, включаючи картини, скульптури і гравюри. Багато з них раніше не демонструвалися. Частина була створена під час карантину, інші можна назвати «величними хітами» Вуда. Серед них - великий намальований гобелен за мотивами знаменитої фотосесії до альбому Beggar's Banquet, який «роллінги» випустили в грудні 1968 року.
Отримані від виставки кошти будуть перераховані Національну службу охорони здоров'я Великобританії.
З нагоди показу газета The Guardian запитала у арт-критиків думку про художні роботи рок-зірки, і ті не стали соромитися у виразах. Особливо дісталося твору Вуда за мотивами «Герніки» і «Трьох танцюристів» Пікассо.
«Схоже, він узяв один з найвидатніших і найбільш хвилюючих творів мистецтва, відчайдушний антивоєнний крик, і використав його як основу для жахливого власного фан-арту, - заявив газеті критик Олівер Баскіано. - У мистецтві часто необхідна пристойна порція нахабства, але це вже занадто».
«Ронні набагато краще грає на гітарі, ніж творить пензлем, - додала Луїза Бак з Art Newspaper. - Тільки его рок-зірки може допустити, що коли він і його група танцюють бугі-вугі серед руйнувань Герніки - це нормально. А Мік [Джаггер] в ролі танцюриста Пікассо? Будь ласка, Ні. Якщо він хотів зібрати кошти для Національної служби охорони здоров'я, чому просто не виступив?»
Ронні Вуд, якому зараз 73 роки, почав малювати на початку 1960-х років, коли навчався в Художньому коледжі Ілінга. Протягом усієї своєї кар'єри він регулярно працював, зокрема, над оформленням альбомів групи. У його творах часто фігурують Мік Джаггер, Кіт Річардс і інші «роллінги».
Адріан Сірл з Guardian заявив, що «Картини Ронні Вуда жвавіші ніж акварелі принца Чарльза, і малює він краще, ніж королева Маргрет Датська». Однак з приводу «Герніки» критик був солідарний з колегами, заявивши, що ця «невдала стилізація жахлива»: «Мешканців Герніки бомбили і вбивали з повітря, а "Стоунз" бомбило тільки наркотиками».
Найбільш м'який відгук дав інший рецензент Guardian - Джонатан Джонс. «Неможливо відокремити мистецтво рок-зірки від його музики, - сказав він. - The Rolling Stones - найсексуальніша і найбільш демонічна рок-група в історії, і Ронні Вуд, здається, зачарований і вражений їх диявольськими витівками, як і будь-який інший».
Він додав, що різноманітні картини Вуда демонструють «свіжий погляд і безліч досягнень»: «В його пейзажах є пасторальний спокій в стилі Девіда Хокні. Він міг би стати пейзажистом, якби його не переслідували ці похмурі сатанинські рифи».
Сам же Вуд зізнався, що давно надихається красою Ешрідж-Хауса і його неймовірних садів. «Я проходив повз нього багато разів і завжди був заінтригований тим, як він виглядає всередині, і історією цього місця. За ці роки я відтворив Ешрідж на багатьох своїх картинах, так що, нарешті, зайти всередину і досліджувати таке історичне і захоплююче місце, отримати можливість показати свої роботи - це дійсно особливий момент», - сказав музикант.